Spor İstanbul Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır

Spor İstanbul Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesislerinden Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Kapsamında Faydalanmak İçin Online Üyelik Oluşturun. Üyelik Ücreti 2 Ay İçin Proje Kapsamında 15 Türk Lirasıdır.

Online Üyelik Oluşturmak İçin Tıklayın.
Açılan Sayfada Cep Telefon Numaranızı Yazarak Aktivasyon Kodu Gönder Butonuna Tıklayın.
Spor İstanbul Üye Kayıt İşlemleriAçılan Sayfada T.C Kimlik Numaranızı Yazarak Kontrol Et Butonuna Tıklayın. Açılan Sayfada Üyelik Bilgilerinizi Giriniz.
Girilmesi Zorunlu Bilgiler * İşareti İle İşaretlemiştir. (Kan Grubu, Medeni Durumu, İl, İlçe, Adres, E-Posta, Engel Durumu, Acil Durumda Aranılacak Kişinin Bilgileri, Şifre Bilgilerini Doldurup Üyelik Sözleşmesini Kabul Ediyorum Kutusunu İşaretleyin Kayıt İşlemini Tamamlayın.)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul Kayıt İşlemleri Kayıt İşlemi Sonrası Başvuru Belgeleriyle Spor Tesisine Başvurulur.

Başvuruda Gerekli Belgeler
Yüzme Dışındaki Spor Branşları İçin Doktor Onaylı Sağlık Raporu İstenir.
Yüzme Branşı İçin Doktor Onaylı Sağlık Raporu Dışında, Tam İdrar Tahlili Ve Hepatit A Testi İstenir.
Belgeler Her Hangi Bir Sağlık Kuruluşundan Alınabileceği Gibi Spor Tesislerinde Bulunan Özel Sağlık Biriminden Ücreti Karşılığında Yapılabilir.
Tahliller Altı Ay İçin Geçerlidir.
Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Kapsamında 2 Aylık Üyelik Ücreti 15 Türk Lirasıdır. Tesislerdeki Kontenjan Durumunu Öğrenmek İçin Tesis Rezervasyon Personeline Başvurunuz. Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Kapsamındaki Üyeliklerde Devam Zorunlu Olup Yüzme Kursu İçin Peş Peşe 2 Kez, Toplamda İse 4 Kez Devamsızlık Yapanların Üyelikleri Otomatik Olarak Silinmektedir.
Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Kapsamındaki Üyeliklerde İki Ayın Sonunda Yeniden Üye Olmak İsteyenler Yedek Olarak Kaydedilir.
Engellilerde Spor Tesislerinden Faydalanabilir.
Tesislerdeki Eğitimler Beden Eğitim Ve Spor Yüksek Okulu Mezunu Eğitmenler Tarafından Verilmektedir.
Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi Kapsamındaki Üyeliklerde Gündüz Seanslar Saat 08:00 İle 18:00 Saatleri Arasında Yapılmaktadır.
Genel Müdürlük Adres: Kaleboyu Caddesi No: 111 Fatih İstanbul
Telefon: 0 212 453 30 00

Spor İstanbul Üyelik Sözleşmesi

SPORCU BİLGİLENDİRME VE TAAHHÜT FORMU

Saygıdeğer sporseverler,

Tesislerimizden en iyi koşullarda yararlanmanız, daha sağlıklı bir ortam ve güvenilir bir tesis bulabilmeniz için, aşağıdaki kuralları dikkatli bir şekilde okumanız, sağlıklı ve etkili spor yaparak maksimum faydayı sağlamanız için bu kurallara uymanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

UNUTMAYIN
• Spor yaparken açlık ve tokluk sınırı iyi belirlenmelidir. Spor ne çok aç, ne de çok tok olarak yapılmamalıdır.
• Açık yara veya kanayan yara ile spor yapılmamalıdır.
• Spor yaparken herhangi bir rahatsızlığın doğmaması için katı gıdalar en az 3 saat önceden alınmalıdır.
• Yapılan spor branşına göre, spor malzemeleri mutlaka yanınızda bulunmalıdır.(Şort, tişört, dışarıda kullanılmayan spor ayakkabısı, spor çorabı, havlu, terlik, şampuan; yüzme branşına özgü bone, gözlük vb…)
• Yüzme kıyafetlerinin uygun malzemeden üretilmiş olması gerekmektedir (Pamuklu, yünlü, kot ve suya rengini veren kumaştan olmamalıdır)
• Egzersiz esnasında daha önceden belirlenmiş olan spor kurallarına ve antrenörün verdiği egzersiz programına kesinlikle uyulmalıdır. Aksi takdirde tansiyon, halsizlik, denge kaybı, kas yırtılması vb. gibi sağlık sorunları ile karşılaşılabilir.

SPOR TESİSLERİ GENEL KURALLARI
1. Spor alanları, duş alanları ile soyunma odalarında sizlere ayrılan dolaplar dışına ayakkabı,çanta vb. herhangi bir eşya bırakılmamalı ve mekanlar temiz kullanılmalıdır.
2. Spor yapan kişilerin tesis içinde düzenlenen spor etkinliklerine katılmadan önce doktor kontrolünden geçmeleri tavsiye edilir. Doktor kontrolünden sonra spor yapmasında sakınca görülen kişilerin spor etkinliğine katılmadan önce durumlarını spor eğitmenlerine bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde tüm yükümlülük sporcudadır.
3. Tesisler ilan edilen saatler içinde kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılabilir, bunun dışında tesisler kullanıma kapalıdır.
4. Spor yapılan alanlarda uygun spor ayakkabı giyilmesi zorunludur. Zeminde siyah iz bırakan ayakkabı, bot, sandalet, terlik vb. spor alanlarında kullanılamaz.
5. 13 yaş ve üstü yaş grupların yüzme seanslarında şinorkel ve palet kullanılamaz.
6. 4733 sayılı yasa uyarınca tesislerimizde alkollü içecek satışı yapılmamakta olup, tesis iç ve dış mekanlarında alkollü içki tüketilemez.
7. 4207 sayılı yasa uyarınca spor faaliyeti yapılan kapalı ve açık alanlarda( spor salonu, tenis kortu, halı saha vb.) sigara içilemez. Aksi takdirde doğacak her türlü para cezası tarafınızdan tahsil edilecektir.
8. Spor eğitmeninden izin alınmadan tesislerdeki spor alet ve ekipmanlarının yerleri değiştirilmemeli, izin alınan hallerde ise yerleri değiştirilen spor alet ve ekipmanları eski yerlerine tekrar konulmalıdır.
9. Üyelerimiz seans esnasında kullanmış oldukları dolapları, seans bittikten sonra boşaltıp açık olarak bırakmalıdırlar.
10. Tesislerin kullanımı esnasında oluşabilecek mal kaybı, çalıntı ve unutulan eşyadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumlu tutulamaz.
11. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, seans saatlerinde değişiklik ve yeni düzenleme yapma hakkına sahiptir.
12. Aylık üyeliklerde üye, ilk 14 gün içinde ve hizmet faturasını ilgili tesis rezervasyonuna teslim etmek kaydıyla, üyeliği iptal edebilir. Bu durumda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin fesih anına kadar verdiği hizmetler nedeniyle doğmuş hak ve alacakları mahsup edilmek ve üyelik ücretinin %20’si cezai şart olarak kesilmek suretiyle kalanı, 30(otuz) gün içinde (müşterinin ödeme şekline göre) iade edilir. Nakit ödeme yapan müşterilerin ücret iadelerinin yapılabilmesi için, TC Kimlik no, ad – soyad, telefon ve banka iban no (hesap sahibi adı ile beraber) bilgilerinin verilmesi gerekmektedir.
13. Müşteri, üyeliğini tabloda belirtilen şartlarda dondurma/erteleme hakkına sahiptir.(12. Madde’nin sonucuna göre şekillenmelidir)

Spor Hizmeti adı/çeşidiDondurma/erteleme işlemi süresiAdediAçıklama
30 (günlük) üyelik1 hafta1 defalığınaTesiste doktor raporu ibraz ederek

1. Üye, Tesislerimizde İstanbul Kart uygulamasına geçildiği takdirde kart ücreti, kayıp kart ücreti ve kaçak kullanımlarda İETT’ nin öngördüğü kurallarının kendisini bakımından bağlayıcı olduğunu kabul ve beyan eder.
2. Üyelik kullanımlarında haftada 2 gün kullanım olan seanslarda tüm Erkek ve Çocuk seanslarında art arda 2 seans toplamda 4 seans gelmediğinde, tüm kadın seanslarında art arda 3 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
3. Üyelik kullanımlarında haftada 3 gün kullanım olan seanslarda tüm erkek ve çocuk seanslarında art arda 3 seans toplamda 5 seans, tüm kadın seanslarında art arda 4 seans toplamda 6 seans gelmediğinde seans kullanım hakları iptal edilir.
4. Üyelik Kartlarının kayıp veya çalınması durumunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ ne bildirilmesi zorunludur.
5. Kaçak kart kullanımlarında tüm sorumluluk kart sahibine aittir.
6. Havuz için; Hepatit A (Elısa yöntemi ile) (ANTİ HAV ıgm), Tam idrar tahlili ve Sağlık raporu (EKG)] gereklidir.
7. Diğer branşlar için sadece Sağlık raporu (EKG)] yeterlidir.
8. Tesis kullanımı esnasında diğer üyelere sözlü veya fiili olarak rahatsızlık verenlerin kullanım haklarının tesis tarafından iptal edileceği üye tarafından kabul ve beyan edilir.
9. Üyelerin tesis kullanımı esnasında 3. kişilere veya tesise, şirket tüzel kişiliğine verecekleri maddi ve manevi zararlar, bu eylemleri nedeniyle doğmuş ve doğacak maddi ve manevi zararlardan sorumlu olduklarını, sorumluluklarına aykırı tutumları halinde kullanım haklarının sona erdirileceğini kabul ve beyan ederler. Tesis kullanıcıları spor yaparken meydana gelebilecek; yaralanma, sakatlanma, vefat gibi risklerden haberdar olduklarını olası risklerin gerçekleşmesi halinde kendileri veya vekil/murislerinin, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, tesis çalışanları, tesis yönetimi veya şirket tüzel kişiliği hakkında hukuki veya cezai sorumluluğu yoluna gitmeyeceklerini kabul ve beyan ederler.
10. Üyeler bu formda yer alan tüm kurallara, tesisteki tüm yazılı kurallara ve spor faaliyetinin sağlıklı ve etkin şekilde yürütülmesine ilişkin sözlü bildirimlere uyacaklarını kabul ve beyan ederler.

Üyelikte Yaş Sınırlamalarımız
Yetişkin üye programına 13 yaşın altındaki çocuklar üye olamamakta ve 16 yaşın altındaki çocuklar fitness salonunu kullanamamaktadırlar.
Çocuk grup yüzme eğitim programına 4 ve 13 yaş aralığındaki çocuklar üye olabilir.
(Bu madde SPOR A.Ş.’nin tesislerine göre farklılık gösterebilir).